Estíbaliz Veiga


Categoría: Actriz
Data de Nacemento: 4 de setembro de 1979
Teléfono: 650603972
Correo electrónico: 
Formulario de contacto
 Currículum

FORMACIÓN:

-Diplomada en Pedagoxía Teatral pola Universidade da Coruña.

-Máster de interpretación ante a cámara para cine e televisión da Central de Cine de Madrid (2008/09). Bolsa de estudos do consorcio audiovisual de Galicia.

-“Curso de voz para actores” de Marta Pinillos por AISGE.

-“Curso y Prácticas de doblaje en Estudio Área 5”, A Coruña.

-“Curso de Expresión corporal” de Mar Navarro.

-“Curso de Interpretación ante la cámara” de Mariano Barroso.

-“Curso de Interpretación ante la cámara” de Iñaki Aierra.

-“Curso de Teatro en el Aula” de Carolina Ramos.

-“Curso o Actor e o Medio”, Coté Soler, David Serrano e Rosa Estévez.

-“Curso sobre el actor de largometraje”, Alicia Sánchez e Eva Lesmes, Central de Cine, Madrid.

-“Taller de Arte Dramático” de Cándido Paz.

-“Rodando con… David Planell”, Central de Cine, Madrid.

-“Interpretación ante a cámara”, Coté Soler, Mariano Barroso e Alejandro Hernández (2009).

-“Monólogos” con Carmen Utrilla, Sara Bilbatúa e Carla Calparsoro (2008).

-“Obradoiro de interpretación ante a cámara” AAAG, (oínte e coordinadora).

-“Entrenamiento para actores con MACARENA POMBO”, Central de Cine, Madrid (curso 2008/09).

-"Shakespeare, monólogos en inglés" traballo final, Désdemona, impartido por Kevin Stwart (2009).

-"Intensivo de Nuno Cardoso" CDG (2009).

-Aceptada na Escola "M. STOLEZER" Manhattan, NY, para o curso 2011.

 

DOCENCIA:

-Colexio Sagrado Corazón (Ribadeo).

-Colexio Andaina (A Coruña).

-Colexio Eusebio da Guarda (A Coruña).

-Colexio Obradoiro.

-Instituto de Formación Profesional ESEGA (A Coruña).

-Colexio Zalatea (A Coruña).

-IES Abegondo (A Coruña).

-Escola Municipal de Teatro de Sada (A Coruña).

-Dirección do campamento de teatro de Boiro da Xunta de Galicia do Verán.

 Obras realizadas

TELEVISIÓN:

-“Avenida de América”, CRTVG (2002).

-“O show dos Tonechos”, Prodher TV (2004, 2005 e 2007).

-“Pepe o inglés”, CTV (2006).

-“Catro fiestras”, CTV (2006).

-“Efectos secundarios”, CTV (2007).

-“Luar”, programa de variedades, espazos de humor, TVG (2006 e 2007).

-“Diga 33” reporteira de rúa con Isabel Blanco e Álex Villodas (2004).

-“La rosa de Alejandría”, R. Moleón, VIDEOVOZ, NTR (2003).

-“El ladrón de reliquias”, LUGOPRESS-CTV (2003).

-“Última hora”, CTV (2009).

-“Matalobos”, VideoVoz (2009).

-“Fútbol de Alterne”, Filmanova (2009).

 

CINE:

-“Los muertos van deprisa”, Ángel de la Cruz (2008).

 

CURTAS:

-“Berlín”, J. Enrique Sánchez, Madrid (2009).

-“Pureza”, Jacobo Paz, Massvisual, Vigo (2009).

-“Para mariñeiros nós”, Omar Rabuñal (2009).

-"Pequenas, non grazas", Universidade de Pontevedra, Comunicación Audiovisual (2009).

-“Prisas” de Andrés Victoredo, Santiago de Compostela (2007).

-“A Partida”, E.I.S., A Coruña (2006).

-“Cicatrices”, Jairo Iglesias, P. RETRATO. 2006, Premio Mestre Mateo 06.

-“Marta”, Juan de Oliveira, Mister Missto Films (2006).

-“Génesis” E.I.S. módulo de realización, Agustín Rodríguez (2006).

-“O feitizo das bolboretas”, María Martínez (2006).

-“Bechos raros”, curtocircuíto, Ficción Producións (2006).

-“Mundo cocido”, dobraxe, curta de animación, Dani Menéndez (2006).

-“Welcome to…”, en lingua inglesa, camareira, Rafa Toba (2005).

-“Retrato” Estefanía, Jairo Iglesias, Producciones Retrato (2005).

-“Non son tía”, Escola Marcote, Vigo (2005).

-“Riazor Blues”, Alber Ponte (2005).

-“Enemiccisimo”, Juanchis Lee, The Doom Producciones (2004).

-“Ya no quedan hombres”, Julio Pereira (2004).

-“O Show do Matarile”, E.I.S., A Coruña (2004).

-“La entrevista”, Alba Cuesta, Septima Arts, Madrid (2004).

-“Una vida sin ti”, Alba Cuesta, Septima Arts, Madrid (2204).

-“A contratempo”, E.I.S. A Coruña (2003).

-“Ángela o diablo”, Escola Pablo Picasso, A Coruña (2003).

-“Puzzle”, E.I.S., La Fraga Maldita Producciones (2001).

 

TEATRO:

-"Malas Palabras”, Katarsis, para estrear en maio 2010.

-“Anxeliños”, Espello Cóncavo (2008).

-“Pacama” Katarsis, 2008 INFANTIL. Segundo premio festival Pittsburgh (xaneiro 2009).

-“Final de película”, de Gustavo Pernas, premios MAX 06, Rafael Dieste, 05.

-“Cinema” Prot., e dirección compartida con X. Bonome (2008).

-“Gala contra a violencia de xénero”, presentadora, Teatro Colón (2008).

-“La Fura dels Baus”, Coregrafías aéreas (2005).

-"D. Perlimplín" de G. Lorca. Compañía da ONCE, Director Arturo López (2009).

-“Pro Nicaragua”, Áncora Producións (2008).

 

 Outros datos de interese

-Danza Jazz.

-Monitora de aeróbic (2005-2007).

-Nivel medio de francés e alto de inglés.

-Profesora e directora de teatro con nenos.